• (48)691 499 050
  • szkola@niepublicznaradom.edu.pl
  • czynne: 700-1700
Dzień Walki z Dyskryminacją

W ramach Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych gościliśmy Pana Dominika Rymera z Fundacji FAR i TUS, który opowiedział uczniom o trudach dnia codziennego osób z deficytami wzroku. Następnie uczniowie wcielili się w sytuację osób niewidomych i niedowidzących. Używając specjalnych akcesoriów: okularów, opasek, w których obraz stawał się niewyraźny lub pole widzenia było ograniczone, musieli pokonać tor przygotowany przez Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej naszej Szkoły. Poczucie dezorientacji i braku mocy sprawczej skłoniło uczniów do ciekawych przemyśleń. Ponadto dzieci poznały alfabet migowy oraz zagrały w głuchy telefon dla osób głuchych przekazując sobie informacje gestami.