14 maja odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Pierwszym przystankiem w drodze do Pacanowa był Bodzentyn – a dokładnie wieś Kapkazy. Po dotarciu na miejsce uczniowie zachwycili się krajobrazem. Piękna tej ziemi nikomu nie trzeba opisywać, tam wszystko wygląda tak, jakby czas się zatrzymał. Na początek uczniowie udali się na warsztaty do „Szkoły wrażliwości”. Dzieci w gęstwinach traw szukały „czegoś dla zdrowia”, degustowały herbatę, piekły własnoręcznie zrobione „podpłomyki” i lepiły z gliny , zapoznając się z technikami ceramicznymi.
Po warsztatach, wycieczka wyruszyła w drogę do Pacanowa. Po dotarciu na miejsce dzieci udały się na obiad, a następnie do Koziołka Matołka, do Europejskiego Centrum Bajki. Tam uczniowie zostali zabrani w podróż przez baśniowe krainy, pełne obrazów, dźwięków, niespodzianek. Wszyscy bawili się doskonale.