W poniedziałek uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Warszawie.
Pierwszym przystankiem tej podróży był spektakl muzyczno – edukacyjny pod tytułem „WANNA ARCHIMEDESA” w Teatrze Capitol. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków. Zaangażowani w to co się działo na scenie, poznali dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Była to niezwykła, wizualna i słuchowa, przygoda.
Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Zwiedzając stolicę, nie mogliśmy ominąć Placu Zamkowego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Kolumnę Zygmunta III Wazy, ale także Rynek Starego Miasta, pomnik Syrenki, pomnik Małego Powstańca, dzwon szczęścia i posłuchać utworów Chopina z ławek przy Krakowskim Przedmieściu. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości.
Wszyscy bawili się doskonale.