Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły Maria Siedlecka witając  serdecznie uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Uczniom życzyła realizacji marzeń, rozwijania zainteresowań, wielu ciekawych przygód, nowych przyjaźni, pasji do zdobywania wiedzy. Rodzicom radości płynącej z wychowania dzieci. Nauczycielom radości z pracy z uczniami. Niecodzienny popis dali nauczyciele. Rozpoczęcie roku przybrało nieco zabawny charakter, a to dzięki improwizacji na temat historii Czerwonego Kapturka. Koszyk pełen niespodzianek i proca będąca narzędziem unicestwienia wilka – a wszystko w języku angielskim. Mali i duzi  nie kryli na twarzach uśmiechu! Takim humorystycznym akcentem uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. A to dopiero początek nowej przygody. Czym jeszcze zaskoczy nowy rok szkolny? Bądźcie przygotowani na atrakcje z najwyższej półki.