Wszyscy tęsknią do ciepła i zieleni. A dla pasjonatów ogrodów wiosna to najwspanialszy czas. Na ostatnich zajęciach „Science” laboratorium stało się w pracownią małych ogrodników. Dzieci zajęły się wysiewaniem nasion rzeżuchy.
Rzeżucha jest rośliną dosyć popularną, szczególnie w domowej produkcji kiełków warzywnych. Nie wymaga dużego wkładu pracy. Położona w widocznym miejscu, przypomina o codziennym podlewaniu.
Na początku zajęć dzieci otrzymały pojemniczki, które udekorowały plastycznie, według własnego pomysłu. Do naczynek nałożyły watę, którą zwilżyły wodą. Na koniec pozostało już tylko sadzenie nasion. W domu wzrost roślin dzieci zaobserwowały już po kilku dniach.
Rzeżucha ma wiele pozytywnych właściwości, a najsmaczniejsze są młode, kilkudniowe listki.
Witaminy – nigdy za wiele