Wszyscy tęsknią do ciepła i zieleni. A dla pasjonatów ogrodów wiosna to najwspanialszy czas. Na ostatnich zajęciach „Science” laboratorium stało się w pracownią małych ogrodników. Dzieci zajęły się wysiewaniem nasion rzeżuchy.

Rzeżucha jest rośliną dosyć popularną, szczególnie w domowej produkcji kiełków warzywnych. Nie wymaga dużo wkładu pracy. Położona w widocznym miejscu, przypomina o codziennym podlewaniu.

Na początku zajęć dzieci otrzymały pojemniczki, które udekorowały plastycznie, według własnego pomysłu. Do naczynek nałożyły watę, po czym zwilżyły watę wodą. Na koniec pozostało już tylko sadzenie nasion. W domu wzrost roślin dzieci zaobserwowały już po kilku dniach.

Rzeżucha ma wiele pozytywnych właściwości, a najsmaczniejsze są młode, kilkudniowe listki.

Witamin nigdy za wiele 🙂